Przeskocz do treści

Informujemy, że w związku z urlopami wypoczynkowymi pracowników, w okresie od 29 czerwca do 31 sierpnia 2023 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Olszewie-Borkach będzie nieczynna we wszystkie soboty.
W okresie od 17 czerwca do 13 lipca 2024 r. biblioteki w Olszewie-Borkach i w Nowej Wsi są czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00.

1 czerwca to jedno z najważniejszych i najwspanialszych świąt – Dzień Dziecka. W Olszewie-Borkach dzieci świętowały 2 czerwca 2024 r. na imprezie zorganizowanej przez Gminę Olszewo-Borki, Gminny Ośrodek Kultury w Olszewie-Borkach, Akademię Piłkarską WALECZNI i Polski Związek Łowiecki. Na najmłodszych czekało  wiele  atrakcji  każdy znalazł  coś dla siebie. Było wesoło, kolorowo i bardzo sportowo. Czytaj dalej... "Dzień Dziecka w Olszewie-Borkach"

13 maja 2024 r., w Gminnej Bibliotece Publicznej w Olszewie-Borkach odbyły się eliminacje gminne XLI Konkursu Recytatorskiego „Kurpie Zielone w Literaturze” dla klas I-IV szkół podstawowych z terenu gminy Olszewo-Borki. Na widowni zasiedli: Pan Krzysztof Grala – Wójt Gminy Olszewo-Borki, młodzi artyści, nauczyciele i rodzice. Czytaj dalej... "Konkurs Recytatorski „Kurpie Zielone w Literaturze” – Gratulujemy laureatom"

Przedszkolaki z terenu gminy Olszewo-Borki i miasta Ostrołęki wzięły udział w X Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Gadek, Inscenizacji i Wierszy Kurpiowskich, zorganizowanym wspólnie przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Olszewie-Borkach i Przedszkole Samorządowe w Olszewie-Borkach. Czytaj dalej... "X Międzyprzedszkolny Przegląd Gadek, Wierszy i Inscenizacji Kurpiowskich"

Gminna Biblioteka Publiczna w Olszewie-Borkach i Poradnia Psychologiczno Pedagogiczna w Czerwinie zapraszają dzieci w wieku 6 - 9 lat na „Warsztaty Wielkanocne” w dniu 25 marca 2024 r.  w godzinach 14:00 – 16:00. Zajęcia będą się odbywały w siedzibie biblioteki. W programie świąteczne zajęcia plastyczne.

Skip to content