Przeskocz do treści

„Mała książka – wielki człowiek”

Od września 2019 roku, Gminna Biblioteka Publiczna w Olszewie-Borkach, podobnie jak 5200 bibliotek w całej Polsce, realizowała projekt "Mała książka - wielki człowiek". Pracę rozpoczęłyśmy od kampanii informacyjnej skierowanej do dzieci rozpoczynających edukację przedszkolną oraz ich rodziców. Bibliotekarze dotarli do przedszkoli samorządowych i prywatnych, grup "0", dostarczając plakaty i informacje dla rodziców. Informacje o kampanii ukazały się na stronach internetowych biblioteki i samorządu gminnego. Ogromną rolę w popularyzacji projektu odegrał tzw. marketing szeptany.

Młodzi czytelnicy (w wieku 3-6 lat), którzy od września 2019 roku odwiedzili bibliotekę, otrzymali Wyprawkę Czytelniczą a w niej wyjątkową książkę w prezencie, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka oraz spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych. W wyprawce dzieci otrzymały także Kartę Małego Czytelnika. Po zebraniu dziesięciu naklejek młodzi czytelnicy zostali uhonorowani imiennymi dyplomami potwierdzającym czytelnicze zainteresowania.

Biblioteka, dzięki kampanii, zyskała nowych czytelników a dzieci cenną lekturę i informację, gdzie znaleźć wiele innych książek. Najcenniejszym doznaniem dla rodziców i bibliotekarzy była radość malująca się na buzi dziecka i jego duma z osiągnięć czytelniczych, potwierdzona pierwszym dyplomem.

Będziemy w dalszym ciągu kontynuowały projekt w bibliotekach w Olszewie-Borkach i Nowej Wsi.

Serdecznie zapraszamy do bibliotek małych poszukiwaczy przygód i ich rodziców.