Przeskocz do treści

Ferie z Biblioteką i Poradnią

W dniach 10-14.02.2020 pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Olszewie-Borkach i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Czerwinie zorganizowali oraz przeprowadzili zajęcia dla dzieci „Ferie z Biblioteką i Poradnią”. Mimo braku zimowej aury i  szalejących wirusów frekwencja dopisała. Dzieci w wieku 6-9 lat z terenu gminy Olszewo-Borki brały udział w: grach i zabawach ruchowych – tory przeszkód, wyścigi, zawody w skokach na skakance, kręceniu hula hop, grach zręcznościowych – kapsle; wykonywały liczne prace plastyczne – postacie z bajek (ilustracja do ulubionej bajki ), zimowy pejzaż. Uczestnicy oraz prowadzące ćwiczyły pamięć, uwagę, doskonaliły spostrzegawczość, rozwiązywały sudoku i tworzyły własne puzzle. Z okazji Święta Miłości przygotowały własnoręcznie kartki walentynkowe.

Podczas zajęć dzieci dowiedziały się jak dbać o zwierzęta domowe – psy i koty. W kinie feryjnym, na dużym ekranie dzieciaki, chrupiąc popcorn obejrzały film „Beethoven”, a potem wykonały samodzielnie maski bernardyna.

Zachęcając dzieci do czytelnictwa udostępniono im zasoby biblioteki oraz przeprowadzono zajęcia propagujące czytelnictwo. Zapoznano je z pozycjami literatury dziecięcej dotyczącej zimy, a oni słuchając opowiadań i bajek mieli zaznajomić się z urokami mroźnej pory roku. Elementy bajkoterapii pozwoliły podopiecznym na budowanie pozytywnego obraz własnej osoby oraz wzmacnianie wiary we własne możliwości. Podczas rywalizacji w grupach dzieci odgadywały zagadki związane ze znanymi bajkami. Gra w gorącego ziemniaka pozwoliła im wykazać się szybkością myślenia, refleksem i kreatywnością.

Dziękujemy dzieciakom i rodzicom za przybycie. Do zobaczenia za rok.