Przeskocz do treści

Spotkanie z podróżnikiem Robertem Gondkiem

Gminna Biblioteka Publiczna w Olszewie-Borkach 5 listopada 2019 r. zorganizowała spotkanie z podróżnikiem i fotografem Robertem Gondkiem, który w barwny sposób opowiadał o swojej pasji podróżowania, o odwiedzonych miejscach, napotkanych ludziach i swojej miłości do Afryki.

Uczestnikami spotkania byli uczniowie klas VII Szkoły Podstawowej w Olszewie-Borkach, którzy przeżyli godzinną podróż po Afryce. Dzięki wyświetlanym zdjęciom i filmom zobaczyli przyrodę, zwierzęta i krajobrazy. Dowiedzieli się również, jak na co dzień żyje się w egzotycznych dla nas regionach. Nauczyli się też paru słów w języku suahili.

Robert Gondek od 2008 roku realizuje projekt „W drodze na najwyższe szczyty Afryki”. Jego celem jest zdobycie najwyższego szczytu w każdym kraju na tym kontynencie. Do kwietnia 2018 roku odwiedził 20 państw w Afryce. Jest ich wszystkich 56, więc według obliczeń podróżnika do zakończenia projektu potrzebuje jeszcze ok. 28 lat.

Za konsekwencję w realizacji projektu w marcu 2017 roku otrzymał wyróżnienie w kategorii „Wyczyn roku” podczas "Kolosów 2016" w Gdyni, największego festiwalu podróżniczego w Polsce. Teksty i zdjęcia publikował m.in. w magazynach: „Podróże”, „Poznaj Świat”, „n.p.m.” Magazynie Turystyki Górskiej i „All Inclusive”. Był nominowany i nagradzany w konkursach fotograficznych w kategoriach przyrodniczych.

W październiku 2017 roku wydał książkę-album fotograficzny „W drodze na najwyższe szczyty Afryki”.