VII Międzyprzedszkolny Przegląd Gadek, Inscenizacji i Wierszy Kurpiowskich

Osiemnastu przedszkolaków z 7 przedszkoli z terenu gminy Olszewo-Borki i Ostrołęki wzięło udział w VII Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Gadek, Inscenizacji i Wierszy Kurpiowskich MALI AMBASADOROWIE GWARY KURPIOWSKIEJ pod hasłem „Jak to dawniej na Kurpiach bywało”, zorganizowanym wspólnie przez Gminną Bibliotekę Publiczną i Przedszkole Samorządowe w Olszewie-Borkach. Przegląd odbył się 29 maja 2019 r. w siedzibie przedszkola.

Oprawą artystyczną zajęły się nauczycielki z Przedszkola Pani Agnieszka Białobrzewska i Pani Hanna Waszczak. Na widowni zasiedli rodzice, opiekunowie, recytatorzy i przedszkolaki. Przegląd uświetnił występ Grupy Pszczółki przygotowanej przez Pana Jacka Wójcika.

Wszystkie wystąpienia dzieci były wspaniałe, dostarczyły odbiorcom wiele emocji a Komisja Konkursowa miała trudny wybór i przyznała wszystkim uczestnikom pierwsze miejsce.  Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody i słodycze.

Nagrody w imieniu organizatorów wręczyły  Pani Elżbieta Nakielska Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej oraz Pani Teresa Mierzejewska Dyrektor Przedszkola Samorządowego.

Serdecznie dziękujemy przedszkolakom i ich nauczycielom za udział w Przeglądzie, zapraszamy do udziału za rok.