Przeskocz do treści

Spotkanie autorskie z Wojciechem Cesarzem

W środę, 18 września 2019 r. gościem Gminnej Biblioteki Publicznej w Olszewie-Borkach był autor książek dla dzieci Wojciech Cesarz. Na spotkanie przybyły dzieci z Samorządowego Przedszkola oraz Przedszkola RADOSNY ZAKĄTEK w Olszewie-Borkach.

Następnie  pisarz odwiedził przedszkolaków ze Szkoły Podstawowej z Przedszkolem w Nowej Wsi.
Wojciech Cesarz jest artystą grafikiem, dyrektorem artystycznym w wydawnictwie prasowym. Wspólnie z żoną, Katarzyną Terechowicz są autorami książek dla dzieci: „Pamiętnik grzecznego psa”, „Nowe przygody grzecznego psa”, „Wakacje grzecznego psa”, „Kocie kłopoty grzecznego psa”, „Kiki ucieka z cyrku”, „Przygody Filipka”. Obydwoje wzięli udział w projekcie Fundacji Cała Polska Czyta Dzieciom – „Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach”.  Pisarz jest miłośnikiem zwierząt. W domu ma dwa psy: malamuta Wintera i kundelka Rudego, a także koty i papugę. Jego pasją jest ekologia.

Spotkanie z przedszkolakami odbyło się pod hasłem "Zwierzę nie jest rzeczą". Pan Wojciech zaprezentował dzieciom pokaz slajdów, w trakcie którego nauczyły się jak rozpoznawać psie emocje i jak na nie odpowiednio reagować, poznały czym jest psia przyjaźń, jakie są rasy psów i ich cechy charakterystyczne, zobaczyły przykłady psów pracujących: przewodników, ratowników. Wysłuchały także opowiadania z książki autorstwa pana Wojciecha pt. "Pamiętnik grzecznego psa". Na koniec pisarz odpowiadał na pytania przedszkolaków a zainteresowani mogli nabyć książki o przygodach psa Wintera z dedykacją autora.