Przeskocz do treści

Spotkanie autorskie ze Zbigniewem Kołba

W czwartek 17 października br. Gminna Biblioteka Publiczna w Olszewie-Borkach zorganizowała dwa spotkania autorskie z Panem Zbigniewem Kołba, autorem książek dla dzieci. Pisarz odwiedził uczniów szkół podstawowych w Olszewie-Borkach i Grabówku.

Głównym tematem obydwu spotkań było znaczenie czytania w poznawaniu otoczenia na podstawie książki „Znajdź mnie i kiedyś odwiedź”. Ponieważ książka jest związana z miejscowościami w naszym kraju, które kojarzą się z nazwami zwierząt, ptaków czy drzew, dzieci dowiedziały się o takich humorystycznych nazwach miejscowości jak np. Całowanie, Mrówki lub Pieczarki. Wielkim atutem książki są zawarte w niej informacje o tym jak się uczyć aby się nauczyć oraz w jaki sposób przez zabawę opanować umiejętność odnajdywania wybranych miejscowości na mapie.

Spotkanie nawiązywało do maksymy „Uczymy się dla siebie a najbliższym sprawiamy radość tym co umiemy” i to w szczególności podkreślał autor.

Autor znany jest z propagowania zdrowego trybu życia, tak więc uczniowie dowiedzieli się o tym jak ważny jest odpowiednio długi i zdrowy sen oraz o tym jak wielkie znaczenie ma to co na co dzień spożywamy. Autor podkreślał także, że regularna aktywność fizyczna jest niezwykle istotna i ma ona duży wpływ na rozwój młodego organizmu. Podkreślił, jak ważna jest  rola szkoły oraz konieczność zdobywania wiedzy.

Podczas spotkania dzieci wykazały się wielką aktywnością, odgadywały zagadki oraz zadawały pytania autorowi. Nie zabrakło pamiątkowych zdjęć oraz autografów.

Skip to content