Bezpłatna Wyprawka Czytelnicza dla dzieci w wieku przedszkolnym

Kampania „Mała Książka – Wielki Człowiek” w Gminnej Bibliotece Publicznej w Olszewie-Borkach oraz w Filii Bibliotecznej w Nowej Wsi jest prowadzona trzeci rok.

Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi bibliotekę, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze czytanki dla…” dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

opracowano na podstawie materiałów prasowych kampanii Mała Książka -Wielki Człowiek