„Ferie z Biblioteką i Poradnią” – podsumowanie

Jak co roku pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Olszewie – Borkach i Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Czerwinie zorganizowali zajęcia w ramach „Ferii z Biblioteką i Poradnią". Organizatorki przygotowały dla uczestników moc atrakcji.

Dzieci musiały wykazać się sprawnością ruchową, refleksem i koordynacją wzrokowo - ruchową podczas zadań drużynowych. Każdego dnia wykonywały różne prace plastyczne  usprawniając przy okazji sprawność manualną i wyobraźnię. Tworzyły sowy z masy solnej, malowały zimowy krajobraz. Doskonaliły również umiejętności rozwiązywania konfliktów i pracy w grupie podczas tworzenia wymyślonych bajek. Wśród zabaw i gier nie zabrakło również tematów poważnych takich jak bezpieczeństwo na drodze. Dzieci zapoznały się z zasadami przechodzenia przez ulicę, przygotowały znaki drogowe. Bardzo ważnym elementem zajęć było czytelnictwo. Uczestnicy gościli w bibliotece, gdzie mogli wybrać sobie książkę, odgadywali zagadki i słuchali bajek, tworzyli swoje ulubione postaci. Opracowały również regulamin dbania o książki. Zabawy przygotowane przez organizatorki przeplatane były zabawami zaproponowanymi przez dzieci. Dużym powodzeniem cieszyły  się zabawy ,,chodzi lisek”,  ,,gąski gąski do domu” oraz ,,głuchy telefon”.

tekst Magdalena Oleśkiewicz