Przeskocz do treści

W czwartek 17 października br. Gminna Biblioteka Publiczna w Olszewie-Borkach zorganizowała dwa spotkania autorskie z Panem Zbigniewem Kołba, autorem książek dla dzieci. Pisarz odwiedził uczniów szkół podstawowych w Olszewie-Borkach i Grabówku. Czytaj dalej... "Spotkanie autorskie ze Zbigniewem Kołba"

W sobotę 5 października 2019 roku odbyła się V edycja ogólnopolskiej akcji „Noc Bibliotek”. Tegoroczna impreza przebiegała pod hasłem "Znajdźmy wspólny język". Gminna Biblioteka Publiczna w Olszewie – Borkach, we współpracy z Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną w Czerwinie przygotowała dla najmłodszych czytelników szereg atrakcji, które w niekonwencjonalny sposób zachęcały do korzystania z bibliotek. Czytaj dalej... "V edycja ogólnopolskiej akcji „Noc Bibliotek”"

Gminna Biblioteka Publiczna w Olszewie-Borkach we współpracy z  Poradnią Psychologiczną-Pedagogiczną w  Czerwinie, zapraszają wszystkie dzieci z Gminy Olszewo-Borki w wieku od 7 do 10 lat na  wieczorne czytanie książek oraz dobrą zabawę  pod hasłem "Znajdźmy wspólny język" w ramach V edycji ogólnopolskiej akcji „Noc Bibliotek”, która odbędzie się 5 października 2019 r. od godz. 15:00 do godz. 19:00 (sobota) w Bibliotece przy ul. Władysława Broniewskiego 19 w Olszewie-Borkach.        Czytaj dalej... "Noc Bibliotek"

„PIERWSZE CZYTANKI DLA…” PRZEDSZKOLAKA – kolejna odsłona kampanii Mała książka - wielki człowiek, organizowanej przez Instytut Książki. Każdy przedszkolak, który przyjdzie z rodzicem do biblioteki otrzyma w prezencie niezwykłą książkę „Pierwsze czytanki dla…”, przygotowaną specjalnie przez Instytut Książki. Czytaj dalej... "„PIERWSZE CZYTANKI DLA…” PRZEDSZKOLAKA"

Gminna Biblioteka Publiczna w Olszewie-Borkach, w okresie od 1 do 20 lipca 2019 r. będzie pracowała w godzinach: Od poniedziałku do piątku - 8.00 - 16.00. W soboty biblioteka nieczynna. Godziny pracy Filii Bibliotecznej w Nowej Wsi pozostają bez zmian.

Chcielibyśmy, aby jednym z ważnych doświadczeń w życiu każdego dziecka były pierwsze wizyty w bibliotece. Dlatego Gminna Biblioteka Publiczna w Olszewie-Borkach przystąpiła do ogólnopolskiej kampanii pod nazwą "Mała Książka - wielki człowiek", organizowanej przez Instytut Książki. Czytaj dalej... "Mała Książka – wielki człowiek"